60V електрическа кола се надява да измине 100 километра, колко акумулатор на електрическа кола трябва да бъде оборудван?
Потребителите на мрежата често питат: Колко батерия е необходима, за да може 60V електрическа кола да измине 100 километра?
Колко батерия за 60V електрически автомобил ще измине 100 километра и трябва да знаете номиналната мощност на двигателя на електрическия автомобил, следното изчисление взема като пример мотор с мощност 500 W:
Пример: Работното напрежение на електрическо превозно средство е 60V, с мотор 500W, а скоростта на електрическото превозно средство се изчислява на 35 km/h;
Чрез изчисление: размер на тока=мощност на двигателя / размер на напрежението=500W / 60V=8.33A, тоест средният работен ток на електрическите превозни средства е около 8.33A;
Време за шофиране=желаният пробег / скорост на шофиране=100 км / 35 км / ч=2. 86 ч, тоест електрическите превозни средства трябва да пътуват повече от 2. 86 часа, за да достигнат 100 километра;
Капацитет на батерията=работен ток * работно време=8,33A * 2. 86 h=24Ah, тоест за изминаване на 100 километра е необходима най -малко 48V 24Ah батерия за електрически превозни средства;
Тоест: 60V електрически автомобил с мощност 500W мотор изисква поне 60V24Ah батерия за електрически превозни средства, за да измине 100 километра.
Разбира се, има 400W, 600W, 800W електрическа мощност на мотора. По -конкретно, можете да изчислите действителната мощност на двигателя и след това да си сътрудничите с горния метод на изчисление, за да получите теоретичния пробег;
В допълнение, горното се изчислява въз основа на теоретични данни при идеални условия. Действителният процес на шофиране е трудно да бъде последователен. В края на краищата всеки ездач има различно тегло, различни навици на езда, различни пътища и различни места на климат и околна среда. Следователно горното Теоретичният пробег може да се използва само като справочни данни.




